Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja skryptu

Scenariusz

Skrypt komputerowy to lista poleceń wykonywanych przez określony program lub silnik skryptów. Skrypty mogą służyć do automatyzacji procesów na komputerze lokalnym lub do generowania stron internetowych w sieci WWW. Na przykład skrypty DOS i VB Scripts mogą być używane do uruchamiania procesów na komputerach z systemem Windows, podczas gdy skrypty AppleScript mogą automatyzować zadania na komputerach Macintosh. ASP, JSP, PHP skrypty są często uruchamiane na serwerach sieci Web w celu generowania dynamicznej zawartości stron internetowych.

Pliki skryptów to zwykle dokumenty tekstowe zawierające instrukcje napisane w określonym języku skryptowym. Oznacza to, że większość skryptów można otwierać i edytować za pomocą podstawowego edytora tekstu. Jednak po otwarciu przez odpowiedni silnik skryptów wykonywane są polecenia zawarte w skrypcie. Na przykład skrypty VB (Visual Basic) będą uruchamiane po dwukrotnym kliknięciu, korzystając z wbudowanej obsługi skryptów VB systemu Windows. Ponieważ skrypty VB mogą uzyskiwać dostęp do plików lokalnych i je modyfikować, nigdy nie należy uruchamiać skryptu VB otrzymanego jako nieznany załącznik do wiadomości e-mail.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję skryptu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza skrypt i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję skryptu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.