Strona główna : Terminy techniczne : Definicja nazwy użytkownika

Użytkownik

Nazwa użytkownika to nazwa, która jednoznacznie identyfikuje osobę w systemie komputerowym. Na przykład na komputerze można skonfigurować wiele kont, z różnymi nazwami użytkowników dla każdego konta. Wiele witryn umożliwia użytkownikom wybranie nazwy użytkownika, aby mogli dostosować swoje ustawienia lub założyć konto online. Na przykład Twój bank może zezwolić Ci na wybranie nazwy użytkownika w celu uzyskania dostępu do informacji bankowych. Może być konieczne wybranie nazwy użytkownika, aby wysyłać wiadomości na określone forum dyskusyjne w Internecie. Usługi e-mail, takie jak Hotmail, wymagają od użytkowników wybrania nazwy użytkownika w celu korzystania z usługi.

Nazwa użytkownika jest prawie zawsze połączona z rozszerzeniem hasło. Ta kombinacja nazwy użytkownika i hasła jest nazywana Zaloguj Sięi często jest wymagane, aby użytkownicy logowali się do witryn internetowych. Na przykład, aby uzyskać dostęp do poczty e-mail przez Internet, musisz podać swoją nazwę użytkownika i hasło. Po zalogowaniu się Twoja nazwa użytkownika może pojawić się na ekranie, ale Twoje hasło jest utrzymywane w tajemnicy. Zachowując prywatność swoich haseł, ludzie mogą tworzyć bezpieczne konta dla różnych witryn internetowych. Większość nazw użytkowników może zawierać litery i cyfry, ale bez spacji. Kiedy wybierasz nazwę użytkownika dla konta e-mail, część przed „@” jest Twoją nazwą użytkownika.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję nazwy użytkownika. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza nazwa użytkownika i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję nazwy użytkownika za przydatną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.