Strona główna : Warunki internetowe : Definicja WWW

WWW

Oznacza „World Wide Web”. Warto wiedzieć, że nie jest to synonim internetu. Sieć WWW lub po prostu „sieć”, jak nazywają ją zwykli ludzie, jest podzbiorem Internetu. Sieć składa się ze stron, do których można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki internetowej. Internet to rzeczywista sieć sieci, w której znajdują się wszystkie informacje. Rzeczy takie jak Telnet, FTP, gry internetowe, Internet Relay Chat (IRC) i poczta elektroniczna są częścią Internetu, ale nie są częścią sieci World Wide Web. Hyper-Text Transfer Protocol (HTTP) to metoda przesyłania stron internetowych do komputera. W przypadku hipertekstu słowo lub fraza może zawierać łącze do innej witryny sieci Web. Wszystkie strony internetowe są napisane w hipertekstowym języku znaczników (HTML), który działa w połączeniu z protokołem HTTP.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję WWW. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza WWW i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję WWW za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.