Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja WYSIWYG

WYSIWYG

Oznacza „Otrzymujesz to, co widzisz” i wymawia się jako „wihzeewig”. WYSIWYG odnosi się do oprogramowanie która dokładnie przedstawia finał wydajność w fazie rozwoju. Na przykład plik desktop publishing Program taki jak Photoshop jest programem graficznym WYSIWYG, ponieważ może wyświetlać obrazy na ekranie w taki sam sposób, jak będą wyglądać po wydrukowaniu na papierze. Przetwarzanie tekstu programy takie jak Microsoft Word i Apple Pages są edytorami WYSIWYG, ponieważ zawierają tryby układu strony, które dokładnie pokazują, jak będą wyglądać dokumenty po wydrukowaniu.

Podczas gdy WYSIWYG początkowo odnosiło się do programów, które generują fizyczne dane wyjściowe, teraz termin ten jest również używany do opisywania aplikacji, które produkują oprogramowanie wynik. Na przykład większość programów do tworzenia stron internetowych nazywa się edytorami WYSIWYG, ponieważ pokazują co Strony internetowe będą wyglądać tak, jak tworzy je programista. Oznacza to, że programista może przenosić tekst i obrazy po stronie, aby wyglądała dokładnie tak, jak chce, przed opublikowaniem strony w Internecie. Po opublikowaniu strona powinna wyglądać prawie tak samo w sieci, jak wyglądała w programie do tworzenia stron internetowych. Oczywiście, jak wie większość programistów internetowych, nie ma gwarancji, że strona internetowa będzie wyglądać tak samo w dwóch różnych przeglądarki, na przykład Internet Explorer i Firefox. Ale przynajmniej edytor WYSIWYG może dać programistom bliskie przybliżenie tego, jak będzie wyglądać opublikowana strona.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję WYSIWYG. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza WYSIWYG i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja WYSIWYG jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.