Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja błędu

Bug

W świecie komputerów błąd to błąd w oprogramowaniu program. Może to spowodować nieoczekiwane zamknięcie programu lub niezamierzone zachowanie. Na przykład mały błąd może spowodować, że przycisk w interfejsie programu nie będzie odpowiadał po kliknięciu go. Poważniejszy błąd może spowodować zawieszenie się lub awarię programu z powodu nieskończonych obliczeń lub wyciek pamięci.

Z punktu widzenia programisty błędy mogą być składnia lub błędy logiczne w Kod źródłowy programu. Błędy te często można naprawić za pomocą narzędzia programistycznego o wdzięcznej nazwie a debugger. Jeśli jednak błędy nie zostaną wychwycone przed programem skompilowany do finału aplikacja, błędy zostaną zauważone przez użytkownika.

Ponieważ błędy mogą negatywnie wpływać na użyteczność programu, większość programów zazwyczaj przechodzi wiele testów, zanim zostaną upublicznione. Na przykład, oprogramowanie komercyjne często przechodzi przez faza beta, gdzie wielu użytkowników dokładnie testuje wszystkie aspekty programu, aby upewnić się, że działa on poprawnie. Gdy program zostanie uznany za stabilny i wolny od błędów, jest udostępniany publicznie.

Oczywiście, jak wszyscy wiemy, większość programów nie jest całkowicie wolna od błędów, nawet po dokładnym przetestowaniu. Z tego powodu programiści często wydają „aktualizacje punktowe” (np. Wersja 1.0.1), które zawierają poprawki błędów wykrytych po wydaniu oprogramowania. Programy, które są szczególnie „błędne”, mogą wymagać wielu aktualizacji punktów (1.0.2, 1.0.3 itd.), Aby pozbyć się wszystkich błędów.

https://TechLib.com/definition/bug

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję błędu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza błąd i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję błędu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.