Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja programu

Program

Program to powszechny termin komputerowy, który może być używany zarówno jako rzeczownik, jak i czasownik. Program (rzeczownik) jest wykonywalny oprogramowanie działający na komputerze. Jest podobny do scenariusz, ale często jest znacznie większy i nie wymaga do działania silnika skryptów. Zamiast tego program składa się z skompilowany kod, który można uruchomić bezpośrednio z komputera system operacyjny.

Przykłady programów obejmują Przeglądarki internetowe, edytory tekstu, klienty poczty elektronicznej, gry wideo i narzędzia systemowe. Te programy są często nazywane aplikacje, które może być używane jako synonim „oprogramowanie”. W systemie Windows programy zazwyczaj mają rozszerzenie . EXE rozszerzenie pliku, podczas gdy programy Macintosh mają rozszerzenie .APP rozszerzenie.

Kiedy „program” jest używany jako czasownik, oznacza to stworzenie programu. Na przykład programiści tworzą programy, pisząc kod, który instruuje komputer, co ma robić. Funkcje i polecenia napisane przez programistę są zbiorczo nazywane Kod źródłowy. Gdy kod jest gotowy, plik lub pliki kodu źródłowego są kompilowane do programu wykonywalnego.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję programu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Program i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję programu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.