Strona główna : Bity i bajty : Definicja danych

Dane

Dane komputerowe to informacje przetwarzane lub przechowywane przez komputer. Informacje te mogą mieć postać dokumentów tekstowych, obrazów, klipów audio, programów lub innego rodzaju danych. Dane komputerowe mogą być przetwarzane przez komputer CPU i jest przechowywany w akta i teczki na komputerze dysk twardy.

Na najbardziej podstawowym poziomie dane komputerowe to zbiór jedynek i zer, znany jako dwójkowy dane. Ponieważ wszystkie dane komputerowe są w formacie binarnym, można je tworzyć, przetwarzać, zapisywać i przechowywać cyfrowo. Umożliwia to przesyłanie danych z jednego komputera do drugiego za pomocą połączenia sieciowego lub różnych urządzeń multimedialnych. Nie pogarsza się z czasem ani nie traci jakości po wielokrotnym użyciu.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję danych. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Data i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję danych za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.