Strona główna : Warunki internetowe : Definicja hashtagu

Hashtag

Hashtag to symbol liczby (#) używany do oznaczania słowa kluczowe w ćwierkać. Nazwa „hashtag” została wymyślona przez Twittera i łączy słowo „hash” (inna nazwa symbolu liczby) i „etykieta, ”, ponieważ służy do oznaczania określonych słów. Aby oznaczyć słowo kluczowe w poście na Twitterze, po prostu wpisz symbol liczby (Shift + 3) bezpośrednio przed tym słowem. Na przykład możesz oznaczyć słowo„ tech ”w tagu tweetuj, wpisując „#tech”.

Twitter automatycznie zamienia hashtagowane słowa na linki do dynamicznego pliku danych. Ten kanał jest aktualizowany w w czasie rzeczywistym i wyświetla wszystkie ostatnie tweety zawierające ten sam hashtag. Gdy opublikujesz tweet z hashtagiem, Twój tweet pojawi się w kanale publicznym. Oprócz klikania hashtagów w tweetach możesz także wyszukiwać hashtagi za pomocą funkcji wyszukiwania Twittera.

Hashtagi służą do kategoryzowania tweetów, ponieważ wszystkie tweety z tym samym hashtagiem są powiązane. Dlatego wyszukiwanie hashtagów to dobry sposób na monitorowanie gorących tematów lub trendów. Na przykład #marchmadness jest popularne podczas marcowego turnieju NCAA, a #election może być popularne podczas wyborów politycznych. Nazwy firm, takie jak #apple i #microsoft, są często używanymi hashtagami i mogą być używane, gdy ludzie komentują nowe wersje produktów. Gdy ludzie publikują tweety z tym samym hashtagiem, odpowiedni kanał może łatwo przekształcić się w dyskusję.

Hashtag może być dowolnym słowem, kombinacją lub słowami, a także może zawierać liczby. Możesz używać popularnych hashtagów w swoich tweetach lub tworzyć własne. Jednak najlepiej jest używać popularnych hashtagów, jeśli chcesz, aby inni widzieli Twój tweet. Każdy post na Twitterze może zawierać wiele hashtagów, chociaż Twitter odradza spamowanie tweetuje z hashtagami i zaleca używanie nie więcej niż trzech hashtagów w jednym tweecie. Często umieszcza się hashtagi na końcu tweeta, ale możesz dodać hashtag do dowolnego słowa, po prostu dodając przed nim symbol liczby.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję hashtagu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Hashtag i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję hashtagu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.