Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja słuchawek

Słuchawki

Słuchawki są małe Głośniki które można nosić na uszach lub wokół nich. Tradycyjne słuchawki mają dwie nauszniki przymocowane paskiem zakładanym na głowę. Mniejsze słuchawki, często nazywane wkładkami dousznymi lub słuchawkami, są umieszczane wewnątrz zewnętrznej części kanału słuchowego.

Podobnie jak głośniki, słuchawki zawierają przetworniki, które przekształcają sygnał audio w fale dźwiękowe. Słuchawki, które łączą się z analog port audio (taki jak gniazdo audio 3.5 mm) przetwarza dźwięk analogowy. Słuchawki podłączane do portu cyfrowego, takie jak USB or piorun port przetwarza dźwięk cyfrowy. Słuchawki cyfrowe muszą również zawierać konwerter cyfrowo-analogowy lub DAC, w celu wytworzenia wyjścia analogowego.

Chociaż słuchawki działają tak samo, jak samodzielne głośniki, ich moc wyjściowa jest znacznie inna. Głośniki muszą generować wystarczającą amplitudę, aby dźwięk był słyszalny z daleka. Słuchawki muszą tylko wysłać fale dźwiękowe na odległość kilku milimetrów do bębenków usznych. Dlatego elementy słuchawek są znacznie mniejsze i często bardziej precyzyjne niż komponenty głośników. Mimo że moc wyjściowa jest znacznie niższa niż w przypadku samodzielnych głośników, bliskość słuchawek do uszu może sprawić, że dźwięk będzie bardzo głośny. Większość słuchawek obsługuje nawet pełne 20 herc do 20,000 Hz częstotliwość zasięg. Jednak bas jest mniej zauważalny, ponieważ nie poruszają tak dużo powietrza.

Słuchawki mają wiele kształtów i rozmiarów, ale kilka typowych typów znajduje się poniżej.

  • W uchu - słuchawki, które dobrze przylegają do przewodu słuchowego; zazwyczaj zawierają gumowe końcówki, które pomagają zapewnić im bezpieczne dopasowanie.
  • Earbuds - słuchawki, które przylegają do ucha; często dołączane do smartfony i przenośne odtwarzacze multimedialne.
  • Na ucho - słuchawki, które spoczywają na uszach, ale nie obejmują całego ucha; pomaga izolować dźwięki z zewnątrz.
  • Nadczłowiek - słuchawki, które otaczają uszy; zwane także słuchawkami „wokółusznymi” lub „wokółusznymi”; występują w wersji otwartej i zamkniętej. Wersje otwarte pozwalają na hałas z zewnątrz, podczas gdy wersje zamknięte ograniczają dźwięki zewnętrzne.
  • Redukcja szumów - tworzy wyjątkowo ciche środowisko odsłuchowe poprzez redukcję szumów zewnętrznych; zawiera mikrofon, który wykrywa dźwięki zewnętrzne i wysyła odwrotnie kształt fali do ucha, aby „skasować” hałas; dostępne we wszystkich typach formatów.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję słuchawek. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznaczają słuchawki i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja Słuchawki jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.