Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja smartfona

smartphone

Smartfon to telefon komórkowy wyposażony w zaawansowane funkcje wykraczające poza wykonywanie połączeń telefonicznych i wysyłanie wiadomości tekstowych. Większość smartfonów umożliwia wyświetlanie zdjęć, odtwarzanie filmów, sprawdzanie i wysyłanie wiadomości e-mail oraz surfowanie po Internecie. Nowoczesne smartfony, takie jak iPhone i telefony oparte na systemie android mogą obsługiwać aplikacje innej firmy które zapewnia nieograniczoną funkcjonalność.

Chociaż smartfony były początkowo używane głównie przez użytkowników biznesowych, stały się one powszechnym wyborem również dla wszystkich konsumentów. Dzięki postępowi technologicznemu nowoczesne smartfony są mniejsze i tańsze niż wcześniejsze urządzenia. Użytkownicy mają też do wyboru znacznie szerszą gamę smartfonów niż dotychczas. Podczas gdy RIM Blackberry dominował na rynku smartfonów przez wiele lat, inni producenci, tacy jak Apple, HTC i Samsung, oferują teraz również szeroką gamę smartfonów. Ten wzrost dostępności smartfonów doprowadził do odpowiedniego spadku wykorzystania standardu Palmtopy, które nie obejmują możliwości telefonu.

Ponieważ smartfony mają szeroki zakres funkcjonalności, wymagają zaawansowanych funkcji oprogramowania podobnych do systemu operacyjnego komputera. Oprogramowanie smartfona obsługuje połączenia telefoniczne, uruchamia aplikacje i udostępnia opcje konfiguracji dla użytkownika. Większość smartfonów ma rozszerzenie USB, które pozwala użytkownikom synchronizować dane na komputerach i zaktualizować oprogramowanie smartfonów.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję smartfona. Wyjaśnia terminologię komputerową, co oznacza smartfon i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję smartfona za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków powyżej.