Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja układu scalonego

Układ scalony

Układ scalony lub układ scalony to mały układ, który może działać jako wzmacniacz, oscylator, zegar, mikroprocesorczy nawet pamięć komputera. Układ scalony to mała płytka, zwykle wykonana z krzemu, która może pomieścić od setek do milionów tranzystorów, rezystorów i kondensatorów. Te niezwykle małe urządzenia elektroniczne mogą wykonywać obliczenia i przechowywać dane za pomocą obu cyfrowy or analog technologia.

Wykorzystanie cyfrowych układów scalonych bramki logiczne, które działają tylko z wartościami zer i jedynek. Niski sygnał wysyłany do komponentu w cyfrowym układzie scalonym da wartość 0, podczas gdy wysoki sygnał daje wartość 1. Cyfrowe układy scalone są typami, które zwykle można znaleźć w komputerach, sprzęcie sieciowym i większości elektroniki użytkowej.

Analogowe lub liniowe układy scalone pracują z wartościami ciągłymi. Oznacza to, że komponent liniowego układu scalonego może przyjąć wartość dowolnego rodzaju i wyprowadzić inną wartość. Termin „liniowy” jest używany, ponieważ wartość wyjściowa jest liniową funkcją wejścia. Na przykład składnik liniowego układu scalonego może zwielokrotnić przychodzącą wartość o współczynnik 2.5 i wyprowadzić wynik. Liniowe układy scalone są zwykle używane do wzmacniania dźwięku i częstotliwości radiowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję układu scalonego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza układ scalony i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja układu scalonego jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.