Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja iTunes

iTunes

iTunes to program do odtwarzania dźwięku opracowany przez firmę Apple Computer. Za pomocą iTunes można importować utwory z płyt CD, a także inne pliki audio z dysku twardego. Program może również pobierać utwory (za niewielką opłatą) z iTunes Music Store. Chociaż piosenki są najczęściej odtwarzanymi plikami w iTunes, możesz także odtwarzać pliki mówione, takie jak książki audio lub inne nagrania. iTunes ma również opcję radia, która umożliwia odtwarzanie strumieniowych radia internetowego z różnych stacji.

Każdy plik importowany za pomocą iTunes jest przechowywany w bibliotece iTunes. Na szczęście bibliotekę można zorganizować w wiele list odtwarzania, co jest szczególnie przydatne, gdy masz tysiące utworów. (Tak, niektórzy ludzie mają w swojej bibliotece ponad 10,000 XNUMX utworów). Możesz także tworzyć „inteligentne listy odtwarzania”, które przechowują utwory zgodnie z ustawionymi parametrami. Na przykład, jeśli chcesz, aby lista odtwarzania zawierała tylko muzykę rockową, możesz utworzyć inteligentną listę odtwarzania zawierającą tylko te utwory, w przypadku których tag „Gatunek” zawiera słowo „Rock”. iTunes to oprogramowanie dostarczane z iPodi umożliwia przesyłanie list odtwarzania z komputera do iPoda. Podobnie jak iPod, iTunes może być używany na komputerze Mac lub PC.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję iTunes. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza iTunes i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję iTunes za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.