Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja monitora

monitor

Termin „monitor” jest często używany jako synonim „ekran komputera” lub „wyświetlacz”. Monitor wyświetla interfejs użytkownika komputera i otwarte programy, umożliwiając użytkownikowi interakcję z komputerem, zazwyczaj przy użyciu klawiatura i mysz.

Starsze monitory komputerowe zostały zbudowane przy użyciu lamp katodowych (CRT), co powodowało, że były dość ciężkie i zajmowały dużo miejsca na biurku. Większość nowoczesnych monitorów jest zbudowana przy użyciu LCD technologii i są powszechnie określane jako płaskie ekrany. Te cienkie monitory zajmują znacznie mniej miejsca niż starsze wyświetlacze CRT. Oznacza to, że ludzie z monitorami LCD mają więcej miejsca na biurku, aby zaśmiecać stosami papierów, długopisów i innych przedmiotów.

„Monitor” może być również używany jako czasownik. Administrator sieci może monitorować ruch w sieci, co oznacza, że ​​obserwuje ruch, aby upewnić się, że przepustowość użycie mieści się w określonym limicie i sprawdza, jakie zewnętrzne źródła mogą próbować uzyskać dostęp do sieci. Programy mogą monitorować system CPU wydajność, jak również RAM i dysk twardy stosowanie.

Wreszcie, monitory odnoszą się również do głośników używanych do monitorowania dźwięku. Inżynierowie dźwięku zwykle używają „monitorów studyjnych” do słuchania nagrań. Te wysokiej klasy głośniki pozwalają inżynierom dokładnie miksować i masterować ścieżki audio. Tak więc mikser dźwięku mógłby monitorować nagranie wizualnie za pomocą monitora komputerowego, jednocześnie monitorując dźwięk za pomocą monitorów audio. Jak widać, „monitor” jest słowem raczej uniwersalnym.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję monitora. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Monitor i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Monitora za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.