Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja procesu

Proces

Proces to program uruchomiony na komputerze. Może to być wszystko, od niewielkiego zadania w tle, takiego jak sprawdzanie pisowni lub obsługa zdarzeń systemowych, po pełnowartościową aplikację, taką jak Internet Explorer lub Microsoft Word. Wszystkie procesy składają się z jednego lub więcej threads.

Ponieważ większość system operacyjny jeśli w tle jest uruchomionych wiele zadań, na komputerze prawdopodobnie jest uruchomionych o wiele więcej procesów niż w rzeczywistości. Na przykład możesz mieć uruchomione tylko trzy programy, ale może być dwadzieścia aktywnych procesów. Możesz wyświetlić aktywne procesy w systemie Windows, otwierając Menedżera zadań (naciśnij Ctrl-Alt-Delete i kliknij Menedżer zadań). Na komputerze Mac możesz zobaczyć aktywne procesy, otwierając Monitor aktywności (w folderze Aplikacje → Narzędzia).

Termin „proces” może być również używany jako czasownik, który oznacza wykonanie serii operacji na zbiorze danych. Na przykład Twój komputer CPU przetwarza informacje przesyłane do niego przez różne programy.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję procesu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza proces i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję procesu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.