Standby
Gdy urządzenia elektroniczne są zasilane, ale nie działają, znajdują się w trybie gotowości. Na przykład telewizor jest w trybie czuwania, gdy jest podłączony, ale wyłączony. Gdy telewizor nie jest włączony, jest gotowy do odbioru sygnału z pilota. Odbiornik A / V jest również w trybie czuwania, gdy jest podłączony i wyłączony. Dzieje się tak, ponieważ odbiornik może być aktywowany poprzez odebranie sygnału wejściowego z podłączonego urządzenia lub włączenie go bezpośrednio za pomocą pilota. Innymi słowy, te urządzenia „czekają” na odbiór wkład od użytkownika lub innego urządzenia.
Gdy komputer jest w stanie wstrzymania, nie jest całkowicie wyłączony. Zamiast tego został już włączony, ale przeszedł w tryb „uśpienia”. Dlatego w odniesieniu do komputerów terminy „Uśpienie” i „Wstrzymanie” mogą być używane jako synonimy. Komputer w trybie gotowości wymaga niewielkiej ilości prądu, zwanego „ładowaniem podtrzymującym”, która utrzymuje bieżący stan uruchomionego oprogramowania zapisanego w komputerze RAM. Jednak ponieważ komputer jest w trybie uśpienia, rozszerzenie CPU, Karta graficzna, dysk twardy nie biegną. Dlatego w trybie gotowości komputer zużywa bardzo mało energii.
Ponieważ tryb gotowości oszczędza energię, dobrze jest przełączyć komputer w stan uśpienia, jeśli nie będzie go używać dłużej niż 15 lub 20 minut. Możesz także skorzystać z opcji zasilania panel sterowania (w systemie Windows) lub w preferencjach systemowych oszczędzania energii (w systemie Mac OS X), aby automatycznie przełączać komputer w stan uśpienia po określonym czasie nieaktywności. Następnie, kiedy robisz sobie przerwę od komputera, komputer może również zrobić sobie przerwę.