Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja tabletu

Tablet

Tablet lub komputer typu tablet to komputer przenośny z rozszerzeniem ekran dotykowy jako jego podstawowy urządzenie wejściowe. Większość tabletek jest nieco mniejsza i waży mniej niż średnia laptop. Podczas gdy niektóre tabletki obejmują rozkładanie Klawiatury, inne, takie jak Apple iPad i Motorola Xoom oferują tylko wprowadzanie na ekranie dotykowym.

Wczesne ekrany dotykowe tabletów były przeznaczone do pracy z lekkimi pisakami, ale większość nowoczesnych tabletów obsługuje sterowanie dotykowe. Wiele tabletów obsługuje teraz wprowadzanie wielodotykowe, co umożliwia wykonywanie gestów wieloma palcami, takich jak ściąganie obrazu w celu jego pomniejszenia lub rozsuwanie palców w celu powiększenia. Tablety bez klawiatury fizycznej umożliwiają wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury podręcznej który pojawia się na ekranie.

Ponieważ tablety nie używają tradycyjnej klawiatury i mysz jako ich podstawowe formy wkładThe UI tabletu różni się od typowego laptopa. Na przykład zamiast podwójne kliknięcie aby otworzyć program, większość aplikacje otwórz jednym dotknięciem. Zamiast klikać pasek przewijania Aby przewijać okno, większość aplikacji na tablety umożliwia przesuwanie palcem w górę iw dół w dowolnym miejscu w oknie w celu przewijania zawartości.

Ponieważ tablety zapewniają inny interfejs niż tradycyjne komputery, oferują unikalne możliwości aplikacji graficznych, gier i innych programów. Dzięki niewielkim rozmiarom są wyjątkowo przenośne i można je łatwo schować w plecaku lub teczce. Mimo to, ponieważ tablety nie mają klawiatury i myszy, niektóre zadania, takie jak pisanie dokumentów i wiadomości e-mail, są trudniejsze na tabletach niż na tradycyjnych komputerach. Dlatego tablety są ogólnie postrzegane jako akcesoria do laptopów i komputery stacjonarne zamiast wymiany.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję tabletu. Wyjaśnia terminologię komputerową, co oznacza tablet i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja tabletu jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.