Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja komputera stacjonarnego

Komputer stacjonarny

Komputer stacjonarny (lub komputer stacjonarny) to plik komputer który ma pozostać w jednym miejscu. Może to być wieża (znana również jako Jednostka systemowa) lub komputer typu all-in-one, taki jak iMac. w odróżnieniu laptopy i innych urządzeń przenośnych, komputery stacjonarne nie mogą być zasilane z baterii wewnętrznej i dlatego muszą pozostać podłączone do gniazdka ściennego.

We wczesnym wieku komputerów stacjonarne były jedynymi dostępnymi komputerami osobistymi. Ponieważ nie istniały laptopy i tablety, wszystkie domowe komputery PC były komputerami stacjonarnymi. Mimo to termin „komputer stacjonarny” był wtedy używany do rozróżnienia komputerów osobistych i większych komputerów, takich jak komputery mainframe i superkomputery.

Podczas gdy komputery stacjonarne były najpopularniejszym typem komputerów osobistych przez kilka dziesięcioleci, w ostatnich latach sprzedaż laptopów przewyższyła sprzedaż komputerów stacjonarnych. Ze względu na wzrost liczby komputerów mobilnych ten trend prawdopodobnie się utrzyma. Jednak komputery stacjonarne pozostają najpopularniejszym wyborem dla firm workastacji i komputery rodzinne.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję komputera stacjonarnego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza komputer stacjonarny i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja komputera stacjonarnego jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.