Strona główna : Terminy techniczne : Definicja sieci bezprzewodowej

Bezprzewodowy

W świecie komputerów termin „bezprzewodowy” może być raczej niejednoznaczny, ponieważ może odnosić się do kilku różnych technologii bezprzewodowych. Dwa najpopularniejsze typy funkcji bezprzewodowych komputerów to Wi-Fi i Bluetooth.

Wi-Fi to technologia używana w sieciach bezprzewodowych. Jeśli Twój komputer ma kartę bezprzewodową, najprawdopodobniej jest zgodny z Wi-Fi. Karta bezprzewodowa przesyła dane do routera bezprzewodowego, który również jest oparty na standardzie Wi-Fi. Routery bezprzewodowe są często podłączone do sieci, modem kablowylub Modem DSL, który zapewnia dostęp do Internetu każdemu podłączonemu do sieci bezprzewodowej.

Bluetooth jest technologią często używaną w bezprzewodowych klawiaturach i myszach, drukowaniu bezprzewodowym i bezprzewodowych zestawach słuchawkowych do telefonów komórkowych. Aby móc korzystać z urządzenia takiego jak klawiatura lub mysz Bluetooth, komputer musi obsługiwać technologię Bluetooth lub mieć zainstalowany adapter Bluetooth.

Komputery mogą również korzystać z innych technologii bezprzewodowych poza Wi-Fi i Bluetooth. Produkty takie jak piloty i myszy bezprzewodowe mogą wykorzystywać podczerwień lub inne zastrzeżone technologie bezprzewodowe. Ze względu na wiele dostępnych opcji bezprzewodowych warto sprawdzić wymagania systemowe dowolnego urządzenia bezprzewodowego, które rozważasz.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję sieci bezprzewodowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Wireless i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję sieci bezprzewodowej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.