Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja modemu kablowego

Cable Modem

Modem kablowy to Urządzenie peryferyjne używane do łączenia się z Internetem. Działa ponad nakłaniać linie telewizji kablowej i zapewnia szybki dostęp do Internetu. Ponieważ modemy kablowe oferują zawsze aktywne i szybkie połączenie szybkości przesyłania danychsą rozważane szerokopasmowych urządzeń.

Dial-up modemypopularne we wczesnych latach internetu oferowały prędkości bliskie 56 Kbps przez analogowe linie telefoniczne. Ostatecznie, DSL a modemy kablowe zastąpiły modemy telefoniczne, ponieważ oferowały znacznie szybsze prędkości. Dostarczone wczesne modemy kablowe pobieranie i przesłać prędkości od 1 do 3 Mbps, 20 do 60 razy szybciej niż najszybsze modemy telefoniczne. Obecnie standardowe prędkości dostępu kablowego do Internetu wynoszą od 25 do 50 Mb / s. Z najwyższej półki, Comcast oferuje usługę „Xfinity Extreme” z prędkością do 505 Mb / s.

Większość modemów kablowych zawiera standard RJ45 port, który łączy się z Ethernet port na komputerze lub Router. Ponieważ w większości domów jest obecnie kilka urządzeń z dostępem do Internetu, modemy kablowe są zwykle podłączone do domowego routera, umożliwiając wielu urządzeniom dostęp do Internetu. Niektóre modemy kablowe mają nawet wbudowany bezprzewodowy router, eliminując potrzebę drugiego urządzenia.

UWAGA: Chociaż „modem kablowy” zawiera słowo „modem”, nie działa on jako tradycyjny modem (co jest skrótem od „modulator / demodulator”). Modemy kablowe wysyłają i odbierają informacje cyfrowo, więc nie ma potrzeby modulacji sygnału analogowego.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję modemu kablowego. W terminologii komputerowej wyjaśnia, co oznacza modem kablowy i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję modemu kablowego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.