Strona główna > D > Directx 10

DirectX 10

WersjaDirectX 10 LATEST
WymaganiaWindows 2K / XP / Vista
DeweloperMicrosoft Corporation
Strona do pobraniaDirectX 10

Microsoft DirectX 10 (DX10) to grupa technologii zaprojektowanych w celu uczynienia z komputerów z systemem Windows idealnej platformy do uruchamiania i wyświetlania aplikacji bogatych w elementy multimedialne, takie jak pełnokolorowa grafika, wideo, animacje 3D i bogaty dźwięk. DirectX zawiera aktualizacje zabezpieczeń i wydajności, a także wiele nowych funkcji we wszystkich technologiach, do których dostęp mają aplikacje korzystające z API DirectX.

Program Microsoft DirectX® End-User Runtime zapewnia aktualizacje do 10 i poprzednich wersji Direct X — podstawowej technologii Windows®, która napędza szybkie multimedia i gry na PC.

Program był dostępny tylko dla Visty, a nie XP. Aby uczynić Microsoft DirectX 10 kompatybilnym z Windows XP, trzeba dokonać wielu zmian w różnych plikach systemowych odpowiedzialnych za tworzenie obrazu na ekranie (zwanego również renderowaniem). Istnieją pewne hacki pozwalające na włączenie funkcji wersji 10 na XP i często sprawdzają się one w konkretnych konfiguracjach - nie oznacza to jednak, że będą działać we wszystkich okolicznościach. Innymi słowy, korzystaj z nich na własne ryzyko: nie ma oficjalnego wydania od Microsoftu do uruchamiania DirectX 10 lub DirectX 11 na XP.

Narzędzie jest zawarte w Windows Vista. Nie ma samodzielnego pakietu aktualizacji dla tej wersji. Możesz zaktualizować DirectX, instalując dodatek Service Pack i aktualizację wymienione poniżej.

Aplikacja jest dołączona do systemu Windows Vista SP1 lub nowszego oraz Windows Server SP1 lub nowszego. Nie ma samodzielnego pakietu aktualizacji dla tej wersji. Możesz zaktualizować DirectX, instalując dodatek Service Pack i aktualizację wymienione poniżej. W celu dalszego uaktualnienia Direct X konieczne będzie uaktualnienie systemu operacyjnego.

Microsoft DirectX 10 jest licencjonowany jako Freeware dla systemu operacyjnego/platformy Windows PC (32-bit i 64-bit) z komponentów bez ograniczeń. DirectX10 jest dostępny dla wszystkich użytkowników oprogramowania jako darmowy plik do pobrania!

By Mosra

KOPLAYER :: Dolby Access
Przydatne linki