UGC
Oznacza „Treści generowane przez użytkowników”. We wczesnych latach istnienia sieci większość witryn internetowych była statyczny, co oznacza, że każda strona miała stałą zawartość, która nie ulegała zmianie, chyba że została zaktualizowana przez webmaster. Wraz z ewolucją internetu dynamiczne strony internetowe, które generują treść z bazy danych, stały się normą. Teraz w Web 2.0 ery wiele witryn internetowych zawiera obecnie treści generowane przez użytkowników lub treści tworzone przez odwiedzających.
Wiele różnych typów witryn zawiera treści generowane przez użytkowników. Jednym z przykładów jest plik Forum internetowe, który pozwala użytkownikom dyskutować na tematy, zamieszczając komentarze online. Innym przykładem jest plik wiki, który umożliwia użytkownikom bezpośrednie dodawanie i edycję treści serwisu. Na przykład Wikipedia zawiera informacje napisane i przesłane przez tysiące autorów z całego świata. Sieć społecznościowa strony internetowe, takie jak Facebook i LinkedIn, to także witryny internetowe tworzone przez użytkowników, które umożliwiają użytkownikom tworzenie profili osobistych i wymianę informacji między sobą. Te strony internetowe tworzą po prostu platformę, na której użytkownicy mogą dodawać i udostępniać sobie treści.
Podczas gdy wiki, fora internetowe i serwisy społecznościowe zawierają prawie całą zawartość generowaną przez użytkowników, wiele innych witryn zawiera teraz zarówno oryginalną treść, jak i treści generowane przez użytkowników. Na przykład, blogi często zawierają sekcję, w której odwiedzający mogą zamieszczać komentarze dotyczące artykułów autora. Witryny z wiadomościami zazwyczaj umożliwiają odwiedzającym umieszczanie opinii pod wiadomościami. Często takie strony hybrydowe ostatecznie zawierają więcej treści generowanych przez użytkowników niż treść oryginalna. Dzięki UGC Internet jest teraz bardziej interaktywnym medium, umożliwiającym użytkownikom aktywny udział w tworzeniu treści serwisu.