Strona główna : Warunki internetowe : Dynamiczna definicja witryny

Dynamiczna witryna internetowa

Dynamiczne strony internetowe zawierają Strony internetowe które są generowane w w czasie rzeczywistym. Te strony zawierają kod skryptów sieci Web, taki jak PHP or ASP. Kiedy uzyskuje się dostęp do strony dynamicznej, kod na stronie to przeanalizowane na serwerze sieci Web i wynikowy plik HTML jest wysyłany do przeglądarki internetowej klienta.

Większość dużych witryn internetowych jest dynamiczna, ponieważ są łatwiejsze w utrzymaniu niż statyczne strony internetowe. Dzieje się tak, ponieważ każda ze stron statycznych zawiera unikalną treść, co oznacza, że ​​należy je ręcznie otwierać, edytować i publikować po każdej zmianie. Z drugiej strony strony dynamiczne uzyskują dostęp do informacji z pliku baza danych. Dlatego, aby zmienić zawartość strony dynamicznej, rozszerzenie webmaster może wystarczy zaktualizować rekord bazy danych. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dużych witryn zawierających setki lub tysiące stron. Umożliwia także wielu użytkownikom aktualizowanie zawartości serwisu internetowego bez konieczności edytowania układu stron.

Dynamiczne witryny internetowe, które uzyskują dostęp do informacji z bazy danych, nazywane są również witrynami opartymi na bazie danych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję witryny dynamicznej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Dynamic Website i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję dynamicznej witryny internetowej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.