Strona główna : Warunki internetowe : Definicja Facebooka

Facebook

Facebook to serwis społecznościowy stronie internetowej sklepu producenta. który był pierwotnie przeznaczony dla studentów, ale teraz jest dostępny dla każdego, kto ukończył 13 lat. Użytkownicy Facebooka mogą tworzyć i dostosowywać własne profile, dodając zdjęcia, filmy i informacje o sobie. Znajomi mogą przeglądać profile innych znajomych i pisać wiadomości na swoich stronach.

Każdy profil na Facebooku ma „ścianę”, na której znajomi mogą dodawać komentarze. Ponieważ ściana jest widoczna dla wszystkich znajomych użytkownika, wpisy na niej są w zasadzie publiczną rozmową. Dlatego zazwyczaj najlepiej nie pisać osobistych wiadomości na ścianach znajomych. Zamiast tego możesz wysłać osobie prywatną wiadomość, która pojawi się jako prywatna Skrzynka, podobny do e-mail wiadomość.

Facebook pozwala każdemu użytkownikowi ustawić ustawienia prywatności, które wg domyślnym są dość surowe. Na przykład, jeśli nie dodałeś określonej osoby jako znajomego, ta osoba nie będzie mogła wyświetlić Twojego profilu. Możesz jednak dostosować ustawienia prywatności, aby umożliwić użytkownikom w Twojej sieci (takim jak uczelnia lub obszar, w którym mieszkasz) wyświetlanie części lub całości Twojego profilu. Możesz także utworzyć „ograniczony profil”, który umożliwia ukrycie określonych części profilu przed listą wybranych użytkowników. Jeśli nie chcesz, aby niektórzy znajomi mogli wyświetlać Twój pełny profil, możesz dodać ich do swojej listy „profili ograniczonych”.

Kolejna cecha Facebooka, która różni się od Moja przestrzeń, to możliwość dodawania aplikacje do swojego profilu. Aplikacje Facebook to małe programy opracowane specjalnie dla profili na Facebooku. Niektóre przykłady obejmują SuperPoke (który rozszerza funkcję „poke” Facebooka) i FunWall (który opiera się na podstawowej funkcji „ściany”). Inne aplikacje mają charakter informacyjny, na przykład kanały informacyjne i prognozy pogody. Istnieją również setki aplikacji do gier wideo, które pozwalają użytkownikom grać w małe gry wideo, takie jak Jetman lub Tetris w ich profilach. Ponieważ większość aplikacji do gier zapisuje wysokie wyniki, przyjaciele mogą konkurować ze sobą lub z milionami innych użytkowników Facebooka.

Facebook zapewnia znajomym łatwy sposób utrzymywania kontaktu, a osobom indywidualnym obecność w sieci bez konieczności tworzenia strony internetowej. Ponieważ Facebook ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów, prawie każdy może opublikować plik multimedia profil. Oczywiście, jeśli jesteś członkiem Facebooka lub zdecydujesz się zarejestrować któregoś dnia, pamiętaj, aby zachować dyskrecję w tym, co publikujesz lub co publikujesz na stronach innych użytkowników. W końcu Twoje informacje są jawne tylko wtedy, gdy zdecydujesz się je udostępnić!

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Facebooka. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Facebook i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję na Facebooku za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.