Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja tablicy

Szyk

Tablica to struktura danych zawierająca grupę elementów. Zazwyczaj wszystkie te elementy są takie same typ danych, takie jak liczba całkowita or ciąg. Tablice są powszechnie używane w programach komputerowych do organizowania danych, tak aby powiązany zestaw wartości mógł być łatwo sortowany lub wyszukiwany.

Na przykład, Wyszukiwarka może używać tablicy do przechowywania stron WWW znalezionych podczas wyszukiwania przeprowadzonego przez użytkownika. Podczas wyświetlania wyników program będzie wyświetlał jeden element tablicy na raz. Można to zrobić dla określonej liczby wartości lub do momentu wyprowadzenia wszystkich wartości przechowywanych w tablicy. Chociaż program mógłby utworzyć nową zmienną dla każdego znalezionego wyniku, przechowywanie wyników w tablicy jest znacznie wydajniejszym sposobem zarządzania pamięć.

The składnia do przechowywania i wyświetlania wartości w tablicy zazwyczaj wygląda mniej więcej tak:

nazwa_tablicy [0] = "To";
nazwa_tablicy [1] = "jest";
nazwa_tablicy [2] = "całkiem proste.";

wypisuje nazwę tablicy [0];
wypisuje nazwę tablicy [1];
wypisuje nazwę tablicy [2];

Powyższe polecenia wypisują pierwsze trzy wartości tablicy lub „To jest całkiem proste.„Używając pętli„ while ”lub„ for ”, programista może nakazać programowi wyprowadzanie każdej wartości z tablicy, aż do osiągnięcia ostatniej wartości. Tablice nie tylko pomagają efektywniej zarządzać pamięcią, ale także sprawiają, że praca programisty bardziej wydajne.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Array. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Array i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję tablicy za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.