Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja CCD

CCD

Oznacza „naładowane urządzenie”. CCD to czujniki używane w cyfrowy kamery i kamery wideo do nagrywania obrazów nieruchomych i ruchomych. CCD przechwytuje światło i przetwarza je na dane cyfrowe zarejestrowane przez aparat. Z tego powodu matryca CCD jest często uważana za cyfrową wersję filmu.

Jakość obrazu przechwyconego przez CCD zależy od rozkład czujnika. W aparatach cyfrowych rozdzielczość jest mierzona w megapikselach (lub tysiącach lub pikseli. Dlatego aparat cyfrowy 8 MP może przechwycić dwa razy więcej informacji niż aparat 4 MP. Rezultatem jest większe zdjęcie z większą ilością szczegółów.

CCD w kamerach wideo są zwykle mierzone na podstawie rozmiaru fizycznego. Na przykład większość konsumenckich aparatów cyfrowych wykorzystuje przetwornik CCD o wielkości około 1/6 lub 1/5 cala. Droższe aparaty mogą mieć przetworniki CCD 1/3 cala lub większe. Im większy czujnik, tym więcej światła może przechwycić, co oznacza, że ​​zapewni lepszy obraz wideo przy słabym oświetleniu. Profesjonalne cyfrowe kamery wideo często mają trzy czujniki, określane jako „3CCD”, które wykorzystują oddzielne przetworniki CCD do rejestrowania odcieni czerwieni, zieleni i błękitu.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję CCD. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza CCD i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja CCD jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.