Strona główna : Bity i bajty : Definicja szybkości przesyłania danych

Prędkość przesyłu danych

Szybkość przesyłania danych jest powszechnie używana do pomiaru szybkości data jest przenoszony z jednej lokalizacji do drugiej. Na przykład plik dysk twardy może mieć maksymalną szybkość transmisji danych 480 Mbps, podczas gdy twój ISP może oferować połączenie internetowe z maksymalną szybkością przesyłania danych tylko 1.5 Mb / s.

Szybkości przesyłania danych są zwykle mierzone w bitach na sekundę (bps) w przeciwieństwie do bajtów na sekundę, co może być zrozumiałe i mylące. Ponieważ bajt składa się z ośmiu bitów, przy stałej szybkości przesyłania danych wynoszącej 80 Mb / s przesyłane jest tylko 10 MB na sekundę. Chociaż jest to dezorientujące dla konsumentów, dostawcy usług internetowych muszą czerpać przyjemność z mierzenia szybkości przesyłania danych w bps, ponieważ dzięki temu ich prędkość dostępu do Internetu brzmi 8 razy szybciej niż w rzeczywistości.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję szybkości przesyłania danych. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza szybkość przesyłania danych i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję szybkości przesyłania danych za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.