Strona główna : Warunki internetowe : Definicja adresu e-mail

E-mail

E-mail, skrót od „poczty elektronicznej”, to jedna z najczęściej używanych funkcji Internetwraz z siecią. Umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości do i od każdego, kto ma adres e-mail, w dowolnym miejscu na świecie.

E-mail używa wielu protokoły w ciągu TCP / IP zestaw. Na przykład, SMTP służy do wysyłania wiadomości, podczas gdy MUZYKA POP or IMAP protokoły są używane do pobierania wiadomości z poczty serwer. Konfigurując konto e-mail, musisz zdefiniować swój adres e-mail, hasłooraz serwery pocztowe używane do wysyłania i odbierania wiadomości. Na szczęście większość webmail usługi konfigurują Twoje konto automatycznie, więc wystarczy wpisać adres e-mail i hasło. Jeśli jednak używasz klienta poczty e-mail, takiego jak Microsoft Outlook lub Apple Mail, może być konieczne ręczne skonfigurowanie każdego konta. Oprócz adresu e-mail i hasła konieczne może być również podanie serwera poczty przychodzącej i wychodzącej oraz wprowadzenie prawidłowego Port numery dla każdego.

Obsługiwany jest tylko oryginalny standard poczty e-mail zwykły tekst wiadomości. W końcu e-mail ewoluował, by wspierać bogaty tekst z niestandardowym formatowaniem. Dziś e-mail obsługuje HTML, który umożliwia formatowanie wiadomości e-mail w taki sam sposób, jak strony internetowe. Wiadomości e-mail w formacie HTML mogą zawierać obrazy, linki, CSS układy. Możesz także wysyłać pliki lub „załączniki do wiadomości e-mail” wraz z wiadomościami. Większość serwerów pocztowych umożliwia wysyłanie wielu załączników do każdej wiadomości, ale ograniczają one całkowity rozmiar. Na początku wiadomości e-mail załączniki były zwykle ograniczone do jednego megabajt, ale obecnie wiele serwerów poczty obsługuje załączniki do wiadomości e-mail o rozmiarze co najmniej 20 megabajtów.

Email Netiquette

Podczas tworzenia wiadomości e-mail ważne jest, aby używać dobrych netykieta. Na przykład zawsze powinieneś zawierać temat podsumowujący temat wiadomości e-mail. Pomocne jest również rozpoczynanie każdej wiadomości imieniem odbiorcy i kończenie wiadomości swoim imieniem i nazwiskiem lub „podpisem”. Typowy podpis zawiera Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i / lub witrynę internetową URL. Profesjonalny podpis może również zawierać nazwę i stanowisko firmy. Większość programów pocztowych umożliwia zapisywanie wielu podpisów, które można wstawić u dołu wiadomości e-mail.

Jeśli chcesz wysłać wiadomość e-mail do wielu odbiorców, możesz po prostu dodać każdy adres e-mail do pola „Do” pole. Jeśli jednak e-mail jest przeznaczony głównie dla jednej osoby, dodatkowe adresy należy umieścić w polu „CC„(kopia). Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail do wielu osób, które się nie znają, najlepiej użyć pola„UDWPole „(ukryta kopia). Ukrywa adresy e-mail każdego odbiorcy, co pomaga zapobiegać spam.

UWAGA: Początkowo e-mail był zapisywany jako „e-mail”, ale obecnie jest częściej zapisywany jako „e-mail” bez myślnika.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję poczty e-mail. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza e-mail i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję wiadomości e-mail za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.