Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja modułu pamięci

Moduł pamięci

Moduł pamięci to inna nazwa pliku RAM żeton. Jest często używany jako ogólny termin używany do opisu SIMM, DIMM, SO-DIMM pamięć. Chociaż dostępnych jest kilka różnych typów modułów pamięci, wszystkie służą temu samemu celowi, jakim jest przechowywanie tymczasowych danych podczas pracy komputera.

Moduły pamięci są w różnych rozmiarach i mają kilka różnych konfiguracji pinów. Na przykład oryginalne moduły SIMM miały 30 pinów (które są metalowymi stykami łączącymi się z płyta główna). Jednak nowsze chipy SIMM mają 72 styki. Moduły DIMM są zwykle dostępne w konfiguracjach 168-stykowych, ale niektóre moduły DIMM mają nawet 240 styków. Moduły SO-DIMM mają mniejszy rozmiar niż standardowe chipy DIMM i są dostępne w konfiguracjach 72-pinowych, 144-pinowych i 200-pinowych.

Natomiast „moduł pamięci” to termin techniczny używany do opisu komputera pamięćterminy „RAM”, „pamięć” i „układ RAM” są równie dopuszczalne. Pamiętaj jednak, że chociaż terminy pamięci mogą być wymienne, sama pamięć nie jest. Dzieje się tak, ponieważ większość komputerów akceptuje tylko jeden typ pamięci. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się zaktualizować pamięć RAM komputera, upewnij się, że kupowane moduły pamięci są zgodne z Twoim urządzeniem.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję modułu pamięci. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza moduł pamięci i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję modułu pamięci za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.