Strona główna : Warunki oprogramowania : Wklej definicję

makaron

Wklej to polecenie, które umożliwia wstawianie data z schowek do aplikacji. Aby użyć polecenia Wklej, musisz najpierw użyć rozszerzenia Skopiuj swój or Ciąć polecenie, aby zapisać dane do schowka. Gdy schowek zawiera dane, możesz wkleić zapisane dane do dowolnego programu pomocniczego.

Polecenie Wklej jest najczęściej używane do kopiowania tekstu z jednego obszaru do drugiego. Na przykład możesz skopiować akapit z tekstu dokument i wklej go do wiadomości e-mail. Możesz również skopiować plik URL z wiadomości e-mail i wklej go do pliku pasek adresu przeglądarki internetowej. Podczas wklejania sformatowanego tekstu niektóre programy zapewniają „wklej specjalnie", które pozwala wybrać formatowanie, które ma być zachowane podczas wklejania tekstu. Inne programy zawierają"Wklej i dopasuj styl”, które odpowiada formatowaniu otaczającego tekstu.

Wklej można również użyć do tworzenia kopii obrazów, klipów wideo, ścieżek audio i innych danych. Na przykład program do edycji obrazów może umożliwiać wklejenie zdjęcia cyfrowego do płótna. Program do produkcji audio może umożliwiać skopiowanie czterech taktów ścieżki dźwiękowej, a następnie wklejenie jej kilka razy, aby utworzyć pętlę. Chociaż polecenie Wklej obsługuje wiele typów danych, będzie działać tylko wtedy, gdy aplikacja obsługuje dane zapisane w schowku. Na przykład nie można wkleić danych obrazu do programu do produkcji dźwięku ani danych dźwiękowych do programu do edycji obrazów.

Polecenie Wklej zwykle znajduje się w pliku programu Edytuj menu. Możesz wkleić dane, wybierając Edytuj → Wklej lub przy użyciu skrót klawiaturowy „Control + V” (Windows) lub „Command + V” (Mac). Dane zostaną wstawione wszędzie tam, gdzie kursor znajduje się w dokumencie. Jeśli wybrałeś część dokumentu, polecenie Wklej zazwyczaj zastępuje wybrane dane zawartością schowka.

UWAGA: Polecenia Wklej można używać tylko do wklejania danych do edytowalnego dokumentu. Dlatego jeśli spróbujesz wkleić dane do dokumentu tylko do odczytu, takiego jak strona internetowa lub wiadomość e-mail w pliku Skrzynka, polecenie Wklej nie będzie działać.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Wklej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Paste i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja wklejania jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.