Strona główna : Terminy techniczne : Definicja PPI

PPI

Oznacza „piksele na cal”. Rozdzielczość drukowanego zdjęcia jest często mierzona w DPIlub „kropki na cal”. DPI opisuje, ile kropek atramentu drukuje drukarka w linii na cal. Dlatego im wyższe DPI, tym większa szczegółowość drukowanego obrazu. Jednak nawet jeśli zdjęcie jest drukowane z wysoką rozdzielczością DPI, szczegóły reprezentowane na zdjęciu mogą być tak wysokie, jak PPI.

PPI mierzy liczbę pikseli na linię na cal na zdjęciu cyfrowym. Liczba ta jest bezpośrednio związana z liczbą megapikseli aparat cyfrowy może robić zdjęcia. Na przykład oryginalny Canon Digital Rebel to aparat o rozdzielczości 6.3 megapiksela, który rejestruje 2048 pikseli w pionie i 3072 w poziomie. Dlatego podczas drukowania obrazu 4x6 PPI wyniesie 3072 piksele. / 6 cali = 512 PPI. To wystarczająco dużo, aby wydrukować bardzo szczegółowe zdjęcie 4x6. Jeśli jednak chcesz wydrukować duży obraz plakatu 20x30 z obrazu o rozdzielczości 6.3 megapiksela, PPI wyniesie 3072 piksele. / 30 cali = 102.4 PPI.

Większość nowoczesnych drukarek drukuje obrazy przy minimalnej ilości rozkład 300 DPI. Dlatego jeśli drukujesz zdjęcie z PPI mniejszym niż 300, możesz zauważyć, że obraz nie jest tak ostry, jak byś chciał. Oczywiście szczegóły na obrazie 20x30 mogą nie być tak wyraźne, jak na zdjęciu 4x6. Ale dobrą zasadą jest utrzymywanie PPI powyżej 300, aby wydruki wyglądały ładnie i wyraźnie.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję PPI. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza PPI i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję PPI za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.