Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja oprogramowania

Oprogramowanie

Oprogramowanie komputerowe to ogólny termin opisujący programy komputerowe. Terminy pokrewne, takie jak oprogramowanie, aplikacje, skrypty i zestawy instrukcji, należą do kategorii oprogramowania komputerowego. W związku z tym, Instalacja nowe programy lub aplikacje na komputerze są jednoznaczne z instalowaniem nowego oprogramowania na komputerze.

Oprogramowanie może być trudne do opisania, ponieważ jest „wirtualne” lub nie jest fizyczne jak komputer sprzęt komputerowy. Zamiast tego oprogramowanie składa się z linii kodu napisanych przez programistów komputerowych, które zostały wkompilowane w program komputerowy. Programy są przechowywane jako pliki dwójkowy dane, które są kopiowane do komputera dysk twardy, kiedy jest zainstalowany. Ponieważ oprogramowanie jest wirtualne i nie zajmuje miejsca fizycznego, aktualizacja jest znacznie łatwiejsza (i często tańsza) niż sprzęt komputerowy.

Na najbardziej podstawowym poziomie oprogramowanie składa się z danych binarnych, CD-ROM-y, DVD, a inne rodzaje mediów, które są używane do dystrybucji oprogramowania, można również nazywać oprogramowaniem. Dlatego kupowany program często znajduje się na dysku, który jest fizycznym sposobem przechowywania oprogramowania.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję oprogramowania. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza oprogramowanie i jest jednym z wielu terminów związanych z oprogramowaniem w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja oprogramowania jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.