Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja CamelCase

CamelCase

camelCase to konwencja nazewnictwa, w której każde słowo w słowie złożonym jest pisane wielką literą, z wyjątkiem pierwszego słowa. Oprogramowanie deweloperzy często używaj camelCase podczas pisania Kod źródłowy.

camelCase jest przydatne w programowaniu, ponieważ nazwy elementów nie mogą zawierać spacji. Konwencja nazewnictwa camelCase sprawia, że ​​nazwy związków są bardziej czytelne. Na przykład, myOneMethod jest łatwiejszy do odczytania niż myonemethod.

Inne przykłady camelCase są wymienione poniżej:

  • newString;
  • getNewString ()
  • myVariableName;

Nazwa camelCase (także „skrzynka wielbłąda” lub „przypadek dromadera”) pochodzi od garbu wielbłąda, który jest reprezentowany przez wielką literę w środku złożonego słowa. Słowo camelCase może mieć jedną lub więcej wielkich liter.

camelCase vs PascalCase

camelCase jest podobny do PascalCase, który zamienia pierwsze litery wszystkich słów w złożonym słowie, łącznie z pierwszym słowem. Na przykład, myFunction () w PascalCase byłoby MyFunction (). Programiści mogą zdecydować się na użycie jednego z nich wielkość liter podczas pisania kodu źródłowego, ponieważ nie ma to wpływu na składnia. Chociaż każdy programista może wybrać preferowany styl, niektórzy języki programowania mają standardowe konwencje nazewnictwa. Na przykład w Jawazalecane są następujące przypadki:

  • Zajęcia: PascalCase - klasa VectorImage {}
  • Metody: camelCase - drawImage ()
  • Zmienne: camelCase - string newImageName

UWAGA: PascalCase jest czasami nazywany „UpperCamelCase”, podczas gdy standardowy camelCase może być określony jako „lowerCamelCase”. W ostatnich latach programiści odeszli od tych terminów i zamiast tego używają PascalCase i camelCase.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję CamelCase. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza CamelCase i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję CamelCase za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.