Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja kabla koncentrycznego

Kabel koncentryczny

Kabel koncentryczny (lub „koncentryczny”) to popularny typ kabla używanego do transmisji data Na długich dystansach. Może przenosić plik analog or cyfrowy sygnał. Chociaż kable koncentryczne mają wiele zastosowań, najczęściej są używane do przesyłania sygnałów telewizji kablowej i Internetu.

Kable koncentryczne biegnące pod ziemią są zwykle grubsze i lepiej izolowane niż kable łączące skrzynkę kablową lub modem kablowy do gniazdka ściennego. Jednak wszystkie przesyłają dane cienką miedzianą linią pośrodku kabla. Drut ten jest otoczony warstwą izolacji wykonaną z materiału nieprzewodzącego lub „dielektrycznego”. Warstwa dielektryczna jest pokryta jedną lub kilkoma metalowymi osłonami, które zapewniają dodatkową ochronę przed zakłóceniami sygnału. Wreszcie, ochronna warstwa zewnętrzna z tworzywa sztucznego otacza cały kabel.

Wytrzymała konstrukcja kabli koncentrycznych umożliwia im przesyłanie danych na duże odległości przy minimalnej degradacji sygnału. W wielu przypadkach kable koncentryczne ułożone przez firmy kablowe kilkadziesiąt lat temu są wystarczające HDTV i szybki dostęp do Internetu jednocześnie. Jednak niektóre kable koncentryczne (takie jak kable RG-59) są zaprojektowane dla niskich przepustowość aplikacji, takich jak podłączanie magnetowidu do telewizora, i może nie zapewniać wystarczającej przepustowości do przesyłania pełnego sygnału HDTV. Kable koncentryczne oznaczone jako „RG-6” są lepszym wyborem dla telewizji HDTV i usług internetowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję kabla koncentrycznego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza kabel koncentryczny i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję kabla koncentrycznego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.