Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja jednostki systemowej

Jednostka systemowa

Jednostka systemowa, zwana także „wieżą” lub „obudową”, jest główną częścią komputera stacjonarnego. Obejmuje płyta główna, CPU, RAM, I inne składniki. Jednostka systemowa obejmuje również obudowę, w której znajdują się wewnętrzne komponenty komputera.

Termin „jednostka systemowa” jest często używany do rozróżnienia między komputerem a obwodowy urządzenia, takie jak monitor, klawiatura, mysz. Na przykład, jeśli warsztat poprosi Cię o przyniesienie komputera, może być niejasne, czy musisz zabrać ze sobą również monitor i urządzenia peryferyjne. Jeśli zostaniesz poproszony o zabranie ze sobą jednostki systemowej, jasne jest, że wystarczy przynieść sam komputer.

Niektóre nowoczesne komputery, takie jak iMac, łączą jednostkę systemową i monitor w jedno urządzenie. W takim przypadku monitor jest częścią jednostki systemowej. Podczas laptopy mają również wbudowane wyświetlacze, nie są nazywane jednostkami systemowymi, ponieważ termin ten odnosi się tylko do komputerów stacjonarnych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję jednostki systemowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza jednostka systemowa i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję jednostki systemowej za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.