Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja mikrokomputera

Mikrokomputer

Mikrokomputer to plik komputer przeznaczony do użytku indywidualnego. Termin został wprowadzony w latach 1970. XX wieku w celu odróżnienia systemów komputerów stacjonarnych od większych minikomputery. Jest często używany jako synonim „komputer stacjonarny, ”ale może odnosić się do pliku serwer or laptop , jak również.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komputery były znacznie większe niż obecnie i często zajmowały kilka metrów sześciennych przestrzeni. Trochę mainframe komputery mogłyby nawet wypełnić duże pomieszczenie. Dlatego pierwsze komputery, które mogły zmieścić się na pulpicie, były odpowiednio oznaczone jako „mikrokomputery” w porównaniu do tych większych maszyn.

Pierwsze mikrokomputery stały się dostępne w latach 1970. XX wieku i były używane głównie przez przedsiębiorstwa. Gdy stały się tańsze, osoby fizyczne mogły kupować własne systemy mikrokomputerowe. Doprowadziło to do rewolucji komputerów osobistych w latach 1980. XX wieku, w której mikrokomputery stały się głównym produktem konsumenckim.

Wraz ze wzrostem popularności mikrokomputerów nazwa „mikrokomputer” zanikła i została zastąpiona innymi, bardziej szczegółowymi terminami. Na przykład komputery zakupione w celach biznesowych zostały oznaczone jako workastacjipodczas gdy komputery kupowane do użytku domowego stały się znane jako komputery osobiste lub komputery. Ostatecznie producenci komputerów opracowali komputery przenośne, które nazwano laptopami. Chociaż komputery bardzo się rozwinęły w ciągu ostatnich kilku dekad, te same terminy są nadal używane.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Mikrokomputera. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Mikrokomputer i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Mikrokomputera za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.