Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja PC

PC

Oznacza „komputer osobisty”. Komputery osobiste są tym, czego większość z nas używa na co dzień do pracy lub do użytku osobistego. Typowy komputer zawiera plik Jednostka systemowa, monitor, klawiatura, mysz. Większość dzisiejszych komputerów ma również połączenie sieciowe lub internetowe, a także porty do łączenia obwodowy urządzenia, takie jak aparaty cyfrowe, drukarki, skanery, głośniki, zewnętrzne dyski twarde i inne komponenty.

Komputery osobiste pozwalają nam pisać artykuły, tworzyć arkusze kalkulacyjne, śledzić nasze finanse, grać w gry i robić wiele innych rzeczy. Jeśli komputer jest podłączony do Internetu, można go używać do przeglądania Internetu, sprawdzania poczty e-mail, komunikowania się ze znajomymi za pośrednictwem komunikatorów internetowych oraz pobieranie pliki. Komputery PC stały się tak integralną częścią naszego życia, że ​​trudno sobie wyobrazić życie bez nich!

Chociaż PC oznacza „komputer osobisty”, termin ten może być nieco niejednoznaczny. To dlatego, że Prochowiec komputery są często zestawiane z komputerami PC, mimo że komputery Mac są również technicznie komputerami PC. Jednak sama firma Apple użyła terminu „komputer” w odniesieniu do Oparty na systemie Windows maszyn, w przeciwieństwie do własnych komputerów, które są nazywane „komputerami Mac”. Podczas gdy dylemat Mac / PC pozostaje, komputery PC zawsze mogą kontrastować z innymi typami komputerów, takimi jak komputery mainframe i serwer komputery, takie jak serwery WWW i sieciowe serwery plików. Innymi słowy, jeśli używasz komputera w domu lub w pracy, możesz bezpiecznie nazwać go komputerem.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję komputera. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza komputer i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja komputera PC jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.