Strona główna : Terminy techniczne : Definicja podcastu

Podcast

Nazwa „podcast” łączy w sobie terminy iPod i nadawanie w jednym chwytliwym słowie. Jak sama nazwa wskazuje, podcasty to transmisje audio i wideo, które można odtwarzać w formacie iPod. Jednak ponieważ podcasty są pobierane za pomocą Apple iTunes i można je odtwarzać bezpośrednio w programie, tak naprawdę nie potrzebujesz iPoda do słuchania podcastów.

Podcasty są dystrybuowane zarówno przez organizacje profesjonalne, jak i amatorskich producentów audio, którzy chcą udostępniać swoje treści innym. Organizacje informacyjne, takie jak NPR i CNN, oferują podcasty swoich wiadomości, podczas gdy inne typy podcastów można pobrać z Comedy Central, G4 TV, VH1 i wielu innych nadawców. Podcasty można przeglądać w iTunes Music Store lub znaleźć bezpośrednio w organizacji stronie internetowej sklepu producenta., który często zawiera linki do aktualnych podcastów.

Amatorskie podcasty może tworzyć każdy, kto ma mikrofon lub cyfrowy kamera wideo i komputer z oprogramowaniem do nagrywania. W rzeczywistości najnowsze wersje GarageBand firmy Apple zawierają specjalne opcje tworzenia i eksportowania podcastów. Amatorskie podcasty nie zawsze są dostępne w sklepie iTunes, ale można je rozpowszechniać w Internecie. Prosty link do podcastu otworzy plik w iTunes, umożliwiając każdemu, kto ma witrynę internetową, publikowanie podcastów.

Podcasty są często rozpowszechniane w „odcinkach”, co oznacza, że ​​regularnie udostępniane są nowe podcasty. Użytkownicy mogą subskrybować te podcasty, które iTunes może automatycznie pobieranie gdy staną się dostępne. Po pobraniu podcastów pliki są zapisywane w bibliotece iTunes i można je przeglądać w sekcji Podcasty. Można je odtwarzać w iTunes lub przenosić do iPoda, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać lub słuchać podcastów, gdy są w ruchu.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję podcastu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza podcast i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były poprawne technicznie, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję podcastu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.