Strona główna : Warunki internetowe : Definicja pobierania

Pobierz

Pobieranie może być używane jako czasownik lub rzeczownik. Jako czasownik odnosi się do procesu otrzymywania data przez Internet. Pobieranie jest przeciwieństwem Zamieszczanielub wysyłanie danych do innego systemu przez Internet. Jako rzeczownik download może odnosić się do pliku filet który jest pobierany z Internet lub proces pobierania pliku.

Za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, pobierasz dane. Na przykład za każdym razem, gdy odwiedzasz strona, Twój komputer lub urządzenie mobilne musi pobrać plik HTML, CSS, obrazy i wszelkie inne istotne dane w celu wyświetlenia strony w Twoim przeglądarka internetowa. Po kliknięciu przycisku „Pobierz teraz” połączyćTwoja przeglądarka rozpocznie pobieranie określonego pliku, który możesz otworzyć.

Możesz także pobierać dane za pomocą innych mediów niż internet. Na przykład możesz pobierać pliki za pomocą rozszerzenia FTP program, pobierz e-mail wiadomości za pomocą klienta poczty e-mail i pobieraj aktualizacje oprogramowania bezpośrednio przez system operacyjny. Możesz ręcznie zainicjować pobieranie (na przykład klikając łącze pobierania), chociaż większość pobierania odbywa się automatycznie. Na przykład twój smartphone może pobierać wiadomości e-mail i aktualizacje oprogramowania w tle bez Twojej wiedzy.

Chociaż możesz pobrać plik, słowo „pobierz” może również odnosić się do samego pliku. Typowym sposobem, w jaki możesz zobaczyć „pobieranie” jako rzeczownika, jest reklama internetowa z napisem „Bezpłatne pobieranie”. Ta fraza oznacza, że ​​kliknięcie łącza pobierania spowoduje pobranie pliku (często programu lub instalator) i używaj go za darmo. Rzeczownika „pobieranie” można również używać, podobnie jak słowa „transfer”, do opisania procesu pobierania danych. Na przykład program może wyświetlać aktualizację stanu o treści „Trwa pobieranie” lub „Pobieranie zakończone”.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pobierania. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza pobieranie i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja pobierania jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.