Strona główna : Terminy techniczne : Definicja pojemności pamięci

Pojemność

Pojemność pamięci odnosi się do ilości miejsca na dysku jeden lub więcej urządzenia pamięci masowej zapewnia. Mierzy, ile danych może zawierać system komputerowy. Na przykład komputer o pojemności 500 GB dysk twardy ma pojemność składowania 500 sztuk gigabajty. Sieć serwer z czterema dyskami 1 TB, ma pojemność 4 terabajty.

Pojemność pamięci jest często używana jako synonim „miejsca na dysku”. Jednak odnosi się do ogólnej przestrzeni dyskowej, a nie do wolnego miejsca na dysku. Na przykład dysk twardy o pojemności 500 GB może mieć dostępne tylko 150 MB, jeśli reszta miejsca na dysku jest już zajęta. Dlatego podczas sprawdzania komputera, czy spełnia on wymagania programu wymagania systemoweupewnij się, że masz wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku, aby zainstalować program. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na dysku, możesz zwiększyć pojemność pamięci komputera, dodając kolejny wewnętrzny lub zewnętrzny dysk twardy.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję pojemności pamięci. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza pojemność pamięci i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja pojemności pamięci masowej jest pomocna, możesz się do niej odwołać, korzystając z linków cytowania powyżej.