Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja zewnętrznego dysku twardego

Zewnętrzny dysk twardy

Prawie wszystkie komputery osobiste są wyposażone w wewnętrzny dysk twardy. Ten dysk przechowuje pliki komputera system operacyjny, programy i inne pliki. W przypadku większości użytkowników wewnętrzny dysk twardy zapewnia wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie wszystkich programów i plików. Jeśli jednak wewnętrzny dysk twardy zapełni się lub jeśli użytkownik chce wykonać kopię zapasową danych na wewnętrznym dysku twardym, przydatne mogą być zewnętrzne dyski twarde.

Zewnętrzne dyski twarde mają zwykle jeden z dwóch interfejsów - USB or Firewire. Dyski twarde USB zwykle używają interfejsu USB 2.0, ponieważ obsługuje on szybkości przesyłania danych do 480 Mb / s. USB 1.1 obsługuje tylko transfery do 12 Mb / s, co sprawiłoby, że dysk twardy wydawałby się wolny nawet najbardziej cierpliwym osobom. Napędy Firewire mogą korzystać z Firewire 400 lub Firewire 800, które obsługują szybkości przesyłania danych do 400 i 800 Mbps odpowiednio.

Najbardziej prawdopodobne, że użytkownicy będą potrzebować zewnętrznych dysków twardych, którzy zajmują się edycją audio i wideo. Dzieje się tak, ponieważ wysokiej jakości pliki multimedialne mogą zapełnić nawet największe dyski twarde. Na szczęście zewnętrzne dyski twarde można łączyć łańcuchowo, co oznacza, że ​​można je podłączać jeden po drugim i używać ich w tym samym czasie. Pozwala to na przechowywanie praktycznie nieograniczonych ilości.

Użytkownicy, którzy nie wymagają dodatkowej pamięci, mogą nadal uważać zewnętrzne dyski twarde za przydatne do tworzenia kopii zapasowych głównego dysku twardego. Zewnętrzne dyski twarde są doskonałym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych, ponieważ mogą przechowywać dokładną kopię innego dysku twardego i mogą być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Używanie dysku do przywracania danych lub wykonywania kolejnej kopii zapasowej jest tak proste, jak podłączenie go do komputera i przeciągnięcie niezbędnych plików z jednego dysku na drugi.

Podczas gdy większość zewnętrznych dysków twardych jest dostarczana w ciężkich, ochronnych obudowach, niektóre dyski twarde są przeznaczone głównie do przenoszenia. Dyski te zwykle nie przechowują tak dużo danych, jak ich większe odpowiedniki na komputerach stacjonarnych, ale mają elegancką obudowę i można je łatwo przenosić za pomocą laptop komputer. Niektóre dyski przenośne zawierają również funkcje bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie odcisków palców, które uniemożliwiają innym osobom uzyskanie dostępu do danych na dysku w przypadku ich zgubienia.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję zewnętrznego dysku twardego. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza zewnętrzny dysk twardy i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję zewnętrznego dysku twardego za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z powyższych linków cytowania.