Strona główna : Bity i bajty : Definicja gigabajtów

Gigabyte

Gigabajt to 109 lub 1,000,000,000 bajtów.

Jeden gigabajt (w skrócie „GB”) to 1,000 megabajtów i poprzedza terabajt jednostka miary. Podczas gdy gigabajt to technicznie 1,000,000,000 XNUMX XNUMX XNUMX bajtów, w niektórych przypadkach gigabajty są używane jako synonim gibibajty, które zawierają 1,073,741,824 bajtów (1024 x 1,024 x 1,024 bajtów).

Do pomiaru często używa się gigabajtów, czasami w skrócie „koncerty” pojemność przechowywania. Na przykład standard płyta DVD może pomieścić 4.7 gigabajta danych. Na SSD może pomieścić 256 GB i dysk twardy może mieć pojemność 750 GB. Urządzenia pamięci masowej , które przechowują 1,000 GB lub więcej danych, są zwykle mierzone w terabajtach.

RAM jest również zwykle mierzony w gigabajtach. Na przykład plik komputer stacjonarny może być wyposażony w 16 GB systemowej pamięci RAM i 2 GB pamięci wideo. ZA tabletka może wymagać tylko 1 GB systemowej pamięci RAM, ponieważ jest przenośny aplikacje zazwyczaj nie wymagają tak dużo pamięć jako aplikacje komputerowe.

UWAGA: Możesz wyświetlić listę wszystkich plików jednostki miary używane do przechowywania danych pomiarowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Gigabyte. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Gigabyte i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Gigabyte za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.