Strona główna : Bity i bajty : Definicja terabajtów

Terabajt

Terabajt to 1012 lub 1,000,000,000,000 bajtów.

Jeden terabajt (w skrócie „TB”) to 1,000 gigabajty i poprzedza petabajt jednostka miary. Chociaż terabajt to dokładnie 1 bilion bajtów, w niektórych przypadkach terabajty i tebibajty są używane synonimicznie, chociaż tebibajt w rzeczywistości zawiera 1,099,511,627,776 1,024 XNUMX XNUMX XNUMX bajtów (XNUMX gibibajtów).

Terabajty są najczęściej używane do pomiaru pojemność przechowywania dużych urządzenia pamięci masowej. Podczas dyski twarde były mierzone w gigabajtach przez wiele lat, około 2007 r. dyski twarde konsumenckie osiągnęły pojemność jednego terabajta. Teraz wszystkie dyski twarde o pojemności 1,000 GB lub większej są mierzone w terabajtach. Na przykład typowy wewnętrzny HDD może pomieścić 2 TB danych. Trochę serwery a zaawansowane stacje robocze, które zawierają wiele dysków twardych, mogą mieć łączną pojemność ponad 10 TB.

Do pomiaru używane są również terabajty przepustowośćlub dane przesłane w określonym czasie. Na przykład plik Host sieciowy może ograniczyć przepustowość współdzielonego klienta hostingowego do 2 terabajtów miesięcznie. Serwery dedykowane często mają wyższe limity przepustowości, takie jak 10 TB / mc lub więcej.

UWAGA: Możesz wyświetlić listę wszystkich plików jednostki miary używane do przechowywania danych pomiarowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję terabajta. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza terabajt i jest jednym z wielu terminów komputerowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję terabajta za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.