Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja objętości

objętość

Słowo „objętość” ma kilka różnych znaczeń. Najpowszechniejszą definicją jest wielkość lub intensywność określonego dźwięku. Objętość może również odnosić się do ilości miejsca zajmowanego przez trójwymiarowy obiekt. Jednak w zawsze niejednoznacznej dziedzinie komputerów słowo wolumin może również odnosić się do określonego urządzenia do przechowywania danych.

Oto kilka przykładów tomów dyski twarde, płyta DVD dyski i pamięci flash dyski, takie jak napędy pęku kluczy USB. Komputer rozpoznaje wszystkie te nośniki danych jako woluminy. Jedynym wymaganiem jest to, aby każdy wolumin miał rozszerzenie System plików rozpoznawany przez komputer. System plików informuje komputer, jak foldery i pliki są zorganizowane na woluminie.

Na komputerze Macintosh wszystkie woluminy podłączone do komputera (bezpośrednio lub przez połączenie sieciowe) pojawią się na pulpicie. Na przykład dysk twardy będzie miał ikonę dysku twardego, a dysk CD będzie miał ikonę dysku CD. W systemie Windows, po otwarciu „Mój komputer”, znajdziesz listę wszystkich dostępnych woluminów. Jeśli wolumin jest podłączony, ale nie jest wyświetlany na ekranie, często można użyć programu narzędziowego do „zamontowania” woluminu, aby komputer mógł się z nim komunikować.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję objętości. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Volume i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję tomu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.