Strona główna : Warunki internetowe : Definicja serwera WWW

web Server

Serwer sieci Web to system komputerowy, który obsługuje strony internetowe. Obsługuje oprogramowanie serwera WWW, takie jak Apache lub Microsoft IIS, który zapewnia dostęp do hostowanych strony internetowe przez Internet. Większość serwerów WWW jest podłączonych do Internet za pośrednictwem szybkiego łącza, oferując OC-3 lub szybsze szybkości transmisji danych. Szybkie połączenie internetowe umożliwia serwerom sieci Web obsługę wielu połączeń jednocześnie bez spowalniania.

Dowolny komputer może być używany jako serwer WWW, o ile jest podłączony do Internetu i posiada odpowiednie oprogramowanie zainstalowany. Jednak większość serwerów WWW to 1U systemy montowane w stelażu, co oznacza, że ​​są to płaskie, przycięte komputery, które można zamontować w szafie serwerowej. Większość Hosting firmy mają kilka szaf serwerowych, z których każda zawiera wiele serwerów. Jest to najbardziej efektywny przestrzennie sposób hostowania dużej liczby witryn internetowych z jednej lokalizacji.

Serwery internetowe zazwyczaj obsługują wiele witryn internetowych. Niektóre obsługują tylko kilka, podczas gdy inne mogą obsługiwać kilkaset. Serwery internetowe obsługujące witryny internetowe dla wielu użytkowników nazywane są „hostami współdzielonymi”. Jest to najpopularniejszy typ rozwiązania hostingowego i jest używany w witrynach osobistych, witrynach małych firm i witrynach internetowych prowadzonych przez małe organizacje. Serwery WWW, które obsługują tylko witryny internetowe jednej osoby lub firmy, nazywane są „hostami dedykowanymi”. Tego typu pliki serwery są odpowiednie dla witryn o dużym natężeniu ruchu i witryn wymagających niestandardowych modyfikacji serwera. Dedykowane hosty są również bardziej niezawodne niż hosty współdzielone, ponieważ istnieje mniej witryn, które mogą powodować wąskie gardła lub inne problemy z serwerem.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję serwera WWW. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza serwer sieciowy i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję serwera sieci Web za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.