Strona główna : Warunki internetowe : Definicja Internetu

Internet

Internet jest globalny sieć rozległa który łączy systemy komputerowe na całym świecie. Zawiera kilka wysoka przepustowość linie danych, które składają się na Internet ”kręgosłup. „Te linie są podłączone do głównego Internetu koncentratory które dystrybuują dane do innych lokalizacji, takich jak serwery internetowe i ISP.

Aby połączyć się z Internetem, musisz mieć dostęp do usługodawcy internetowego (ISP), który działa jako pośrednik między Tobą a Internetem. Większość dostawców usług internetowych oferuje szerokopasmowych Dostęp do Internetu przez a kabel, DSLlub włókno połączenie. Gdy łączysz się z Internetem przy użyciu publicznego Wi-Fi sygnał, router Wi-Fi jest nadal podłączony do usługodawcy internetowego, który zapewnia dostęp do Internetu. Nawet wieże danych komórkowych muszą łączyć się z dostawcą usług internetowych, aby zapewnić podłączonym urządzeniom dostęp do Internetu.

Internet zapewnia różne w Internecie usługi. Oto kilka przykładów:

  • Sieć - zbiór miliardów stron internetowych, które można przeglądać za pomocą przeglądarki internetowej
  • E-mail - najpopularniejsza metoda wysyłania i odbierania wiadomości online
  • social media - strony internetowe i aplikacje które pozwalają ludziom na udostępnianie komentarzy, zdjęć i filmów
  • Gry online - gry, które pozwalają ludziom grać ze sobą i przeciwko sobie przez Internet
  • Aktualizacje oprogramowania - system operacyjny i aplikacja aktualizacje mogą zazwyczaj pobrany z Internetu

We wczesnych latach istnienia Internetu większość ludzi łączyła się z Internetem za pomocą komputera domowego i pliku dial-up modem. W końcu modemy DSL i kablowe zapewniły użytkownikom połączenia „zawsze włączone”. Teraz mobilny urządzenia, takie jak Tabletki i smartfonyumożliwiają ludziom stałe połączenie z Internetem. Plik Internet przedmiotów zamienił popularne urządzenia i systemy domowe w „inteligentne” urządzenia, które można monitorować i kontrolować przez Internet. Ponieważ Internet stale się rozwija i ewoluuje, można oczekiwać, że stanie się jeszcze bardziej integralną częścią codziennego życia.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Internetu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Internet i jest jednym z wielu terminów internetowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję internetową za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.