Strona główna : Terminy techniczne : Definicja rzeczywistości rozszerzonej

Augmented Reality

Rzeczywistość rozszerzona, powszechnie w skrócie „AR”, to treści generowane komputerowo nakładane na rzeczywiste środowisko. AR sprzęt komputerowy występuje w wielu formach, w tym urządzeń, które można nosić, takich jak wyświetlacze podręczne, oraz urządzeń, które nosisz, takich jak zestawy słuchawkowe i okulary. Typowe zastosowania technologii AR obejmują gry wideo, telewizję i nawigację osobistą, chociaż istnieje również wiele innych zastosowań.

Pokémon Go to popularna gra wideo wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną. Plik Aplikacja, który działa iOS i android urządzeń, używa twojego smartfona GPS sygnał, aby wykryć Twoją lokalizację. Gdy spacerujesz, twój awatara jest nałożony na mapę świata rzeczywistego wraz z zawartością w grze, taką jak Pokéstopy, siłownie i Pokemon, które się pojawiają. Kiedy próbujesz złapać Pokémona, pojawia się on z prawdziwym tłem stworzonym przez twoje smartfona aparat fotograficzny. Kamerę można włączać i wyłączać za pomocą przełącznika dwustabilnego „AR”.

Rzeczywistość rozszerzona jest również wykorzystywana w telewizji, zwłaszcza w sporcie. Na przykład transmisje dotyczące golfa czasami wyświetlają na ekranie linię, która śledzi lot piłki. Mecze NFL wyświetlają pierwszą dolną linię nałożoną na boisko. Główne mecze baseballowe ligi często wyświetlają dynamicznie generowane reklamy za płytą główną. W wyścigach olimpijskich podczas niektórych wyścigów wyświetlana jest linia rekordu świata (WR), aby pokazać, jak blisko sportowca znajduje się rekordowy czas.

W nawigacji AR służy do wyświetlania informacji o lokalizacji w formacie w czasie rzeczywistym. Odbywa się to zwykle za pośrednictwem wyświetlacza HUD (ang. Heads-up display), który wyświetla obrazy przed Tobą jak hologram. Na przykład HUD w samochodzie może wyświetlać prędkość, obroty silnika i inne przydatne dane. Google Glass, wyświetlacz montowany na głowie, może nakładać wskazówki z Map Google i identyfikować lokalizacje za pomocą wbudowanej kamery.

AR kontra VR

Podczas gdy rzeczywistość rozszerzona i wirtualna rzeczywistość mają pewne wspólne cechy, są to dwie różne technologie. AR rozszerza rzeczywistość, ale jej nie zastępuje. VR całkowicie zastępuje Twoje otoczenie wirtualnym środowiskiem. Dlatego każdy sprzęt, który łączy cyfrowy treści związane z Twoim rzeczywistym otoczeniem to urządzenie AR. Sprzęt, który działa niezależnie od Twojej lokalizacji i obejmuje Twoją wizję, to urządzenie VR.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Augmented Reality. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Augmented Reality i jest jednym z wielu terminów technicznych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja rzeczywistości rozszerzonej jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.