Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja aplikacji

Aplikacja

Aplikacja jest skrótem od „aplikacja, ”czyli to samo, co program. Chociaż aplikacja może odnosić się do pliku program dla dowolnego sprzętu Platforma, jest najczęściej używany do opisu programów na urządzenia mobilne, takich jak smartfony i Tabletki.

Termin „aplikacja” spopularyzował Apple kiedy firma stworzyła „App Store” w 2008 roku, rok po pierwszym iPhone został wydany. Wraz ze wzrostem popularności iPhone'a i App Store, termin „aplikacja” stał się standardowym sposobem określania aplikacji mobilnych. Programy dla android a Windows Phone są teraz również nazywane „aplikacjami”.

W przeciwieństwie do aplikacji dla tradycyjnych komputery (często nazywane „aplikacjami komputerowymi”), aplikacje mobilne można uzyskać tylko przez ściąganie je z internetowego sklepu z aplikacjami. Większość urządzeń automatycznie zainstalować aplikacje po pobraniu, co tworzy bezproblemowy proces instalacji dla użytkownika. Niektóre aplikacje są bezpłatne, a inne trzeba kupić. Jednak aplikacje mobilne są zwykle znacznie tańsze niż aplikacje na komputery PC, a wiele z nich jest dostępnych za jedyne 99 centów. W rzeczywistości większość płatnych aplikacji kosztuje mniej niż 10 USD.

Jednym z powodów, dla których aplikacje mobilne są tańsze od aplikacji komputerowych, jest to, że są one często mniej zaawansowane i wymagają mniej zasobów do opracowania. Aplikacje są ograniczone do możliwości mobilnego systemu operacyjnego (np iOS lub Android) i dlatego może nie oferować tak wielu funkcji jak program komputerowy. Na przykład plik Edytor tekstu dla Androida najprawdopodobniej będzie miał znacznie mniej funkcji niż aplikacja do edycji tekstu dla systemu Windows. Większość aplikacji ma być mała, szybka i łatwa w użyciu. W przeciwieństwie do aplikacji komputerowych, aplikacje są przeznaczone do użytku w ruchu i są opracowywane z myślą o małych ekran dotykowy berło.

UWAGA: Firma Apple udostępniła w styczniu 2011 r. Sklep Mac App Store, który oferuje aplikacje do pobrania dla systemu Mac OS X. W tym przypadku termin „aplikacja” odnosi się do aplikacji komputerowych.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję aplikacji. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza aplikacja i jest jednym z wielu terminów programowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz, że ta definicja aplikacji jest pomocna, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.