Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja sprzętu

sprzęt komputerowy

Sprzęt komputerowy odnosi się do fizycznych części komputera i powiązanych urządzeń. Wewnętrzne urządzenia sprzętowe obejmują Płyty główne, dyski twarde, RAM. Zewnętrzne urządzenia sprzętowe obejmują monitory, klawiatury, myszy, drukarki i skanery.

Wewnętrzne części sprzętowe komputera są często nazywane składniki, podczas gdy zwykle nazywane są zewnętrzne urządzenia sprzętowe peryferia. Wszystkie razem należą do kategorii sprzętu komputerowego. Oprogramowaniez drugiej strony składa się z programów i aplikacji, które działają na komputerach. Ponieważ oprogramowanie działa na sprzęcie komputerowym, często tak jest wymagania systemowe zawierające listę minimalnego sprzętu wymaganego do działania oprogramowania.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję sprzętu. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza sprzęt i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję sprzętu za pomocną, możesz odwołać się do niej, korzystając z linków cytowania powyżej.