Strona główna : Warunki oprogramowania : Definicja kopii zapasowej

backup

Kopia zapasowa to najważniejszy termin dotyczący komputera, który powinieneś znać.

Kopia zapasowa to kopia jednego lub więcej akta utworzone jako alternatywa na wypadek utraty oryginalnych danych lub ich bezużyteczności. Na przykład, możesz zapisać kilka kopii artykułu badawczego na dysku twardym jako pliki kopii zapasowej na wypadek, gdybyś zdecydował się użyć poprzedniej wersji. Jeszcze lepiej, możesz zapisać kopie zapasowe na USB Pendrive, który również chroniłby pliki, gdyby rozszerzenie dysk twardy nie udało się.

Dyski twarde mają działać przez wiele lat bez awarii. Ale podobnie jak wszystkie urządzenia elektroniczne, nie są odporne na problemy. Ponieważ tak nie jest stan stały W przypadku urządzeń dyski twarde polegają na ruchomych częściach w celu uzyskania dostępu do danych, co może spowodować nieprawidłowe działanie i uniemożliwić odzyskanie danych. Jeśli potrzebujesz dowodu na to, jak delikatne są naprawdę dyski twarde, udaj się do lokalnego sklepu komputerowego i poproś kogoś o pokazanie otwartego dysku twardego. Kiedy zdasz sobie sprawę, że wszystkie twoje dane są przechowywane na tak małym, delikatnym urządzeniu, możesz na nowo zrozumieć, dlaczego musisz wykonać kopię zapasową danych.

Ale nie chodzi tylko o awarie sprzętu, o które musisz się martwić. Uszkodzenie oprogramowania może również spowodować uszkodzenie plików. Informator struktury mogą zostać uszkodzone i spowodować zniknięcie całych folderów. Pliki mogą zostać omyłkowo usunięte lub uszkodzone przez Wirusy lub inne ataki na oprogramowanie. Konflikty instalacji programów mogą spowodować, że aplikacje lub pliki staną się bezużyteczne. Niestety dane mogą ulec uszkodzeniu lub zniknąć na wiele sposobów.

Dlatego tak ważne jest tworzenie kopii zapasowych danych. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest posiadanie kopii zapasowej, dopóki nie jest za późno. Oczywiście, gdy straciłeś lata zdjęć, dokumentów szkolnych, dokumentów biznesowych, archiwów e-maili, muzyki, filmów lub innych danych, których nie możesz odzyskać, znaczenie posiadania kopii zapasowej staje się aż nazbyt realne.

Jak więc wykonać kopię zapasową danych? Najlepszym sposobem jest użycie zewnętrznego Urządzenie pamięci masowej, takie jak zewnętrzny dysk twardy, urządzenie pamięci flash lub nawet inny komputer. Możesz także tworzyć trwałe kopie zapasowe za pomocą media optyczne, Takie jak CD-R i DVD-R dyski. Tworzenie kopii zapasowych pojedynczych folderów i plików jest równie łatwe, jak kopiowanie ich z nośnika źródłowego (dysku twardego komputera) do miejsca docelowego (zewnętrzny dysk twardy). Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową całego systemu lub chcesz, aby kopie zapasowe były wykonywane regularnie, możesz skorzystać z oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, które wykona kopię zapasową danych za Ciebie. Dostępnych jest wiele programów dla systemów Mac i Windows, które zapewniają automatyczne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie systemu.

Jeśli jeszcze nie utworzyłeś kopii zapasowej dysku twardego, teraz jest na to dobry moment. O wiele lepiej jest wykonać kopię zapasową danych teraz, niż gdy jest już za późno.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję kopii zapasowej. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Kopia zapasowa i jest jednym z wielu terminów oprogramowania w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję kopii zapasowej za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.