Strona główna : Warunki dotyczące sprzętu : Definicja ciała stałego

Solid State

Stan półprzewodnikowy na najbardziej podstawowym poziomie oznacza „brak ruchomych części”. Dlatego elektroniczne urządzenia półprzewodnikowe składają się z elementów stałych, które się nie poruszają. Niektóre przykłady obejmują komputer Płyty główne i układy scalone. Urządzenia wykorzystujące tylko części półprzewodnikowe, takie jak telewizory, głośniki i zegarki cyfrowe, są często określane jako produkty półprzewodnikowe.

Pamięć flash urządzenia są produktami półprzewodnikowymi, natomiast dyski twarde nie są. Dzieje się tak, ponieważ dyski twarde używają wirującego dysku i ruchomej głowicy dysku do odczytu i zapisu danych, podczas gdy pamięć flash wykorzystuje ładunki elektryczne do wykonywania tych samych funkcji. Z tego powodu urządzenia pamięci flash są postrzegane jako trwalsze niż dyski twarde. Z tego powodu pamięć flash jest często używana w produktach takich jak przenośne MP3 odtwarzacze i aparaty cyfrowe.

Ponieważ urządzenia półprzewodnikowe nie mają ruchomych części, prawdopodobieństwo ich uszkodzenia jest mniejsze niż w przypadku urządzeń wyposażonych w mechanizmy mobilne. Z tego powodu często bardziej opłaca się wykupić przedłużoną gwarancję na elektronikę z ruchomymi częściami niż na te, które ich nie posiadają. To jest coś, o czym możesz pomyśleć podczas następnych zakupów.

TechLib - słownik komputerowy Tech Lib

Ta strona zawiera techniczną definicję Solid State. Wyjaśnia w terminologii komputerowej, co oznacza Solid State i jest jednym z wielu terminów sprzętowych w słowniku TechLib.

Wszystkie definicje na stronie TechLib są napisane tak, aby były dokładne pod względem technicznym, ale także łatwe do zrozumienia. Jeśli uznasz tę definicję Solid State za pomocną, możesz się do niej odwołać, korzystając z powyższych linków cytowania.